11 listopada dniem Narodowego Święta Niepodległości
Mieszkańcy Zawiercia i przedstawiciele władz miasta świętują dzisiaj obchody z okazji 103 rocznicy odzyskania przez nasze państwo niepodległości.
Wszelkie atrakcje tematyczne związane ze „Świętem Niepodległości” zostaną zrealizowane dzięki współpracy Miasta Zawiercie z Miejskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Zawierciu. Każdego roku czynny udział w organizowanej uroczystości biorą przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele różnych instytucji, zakładów pracy, harcerze oraz mieszkańcy miasta Zawiercie.
Tradycyjnie w ramach obchodów w Zawierciu zaplanowano mszę świętą w intencji naszego kraju. Msza zrealizowana zostanie w Kościele pw. NMP Królowej Polski w Zawierciu. Następnie odbędzie się przemarsz, który zostanie poprowadzony przez Jurajski Szwadron Kawalerii im. Jana III Sobieskiego. W przygotowanym programie zaplanowano złożenie wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na cmentarzu parafialnym. Uroczystej delegacji towarzyszyć będzie Orkiestra Dęta CMC. Z pewnością nie zabraknie także uroczystych apeli oraz patriotycznych piosenek.
„Święto Niepodległości” obchodzone jest w naszym kraju już od wielu lat. To ważne, aby podtrzymywać w świadomości naszego narodu powody odzyskania niepodległości. W końcu, aż przez 123 lata nasz kraj nie istniał i został usunięty z wszelkich map geograficznych. Niepodległość odzyskaliśmy dopiero w 1918 roku.

Ogrodzieniec w akcji: Tydzień pełen edukacji, kultury i integracji społecznej
Utrudnienia w ruchu podczas 37. Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” od 1 do 4 lipca
Zgarnij VIP-owskie miejsca na koncert MODELEK!
Konkurs dla młodych strażaków: rozwijamy odporność społeczną w naszych społecznościach!
Zgarnij podwójne VIP-y na koncert Dawida Kwiatkowskiego!
Pawcio Świderski: Młody perkusista zdobywa nagrody i serca fanów
Burze z gradem na Śląsku – dziś obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne
Policja wzywa do pomocy w poszukiwaniach Dariusza Równickiego, podejrzanego o zabójstwo