Rozgrzany mecz w PlusLidze: Steam Hemarpol Norwid Częstochowa pokonuje Aluron CMC Warta Zawiercie 3:2
Spotkanie Steam Hemarpol Norwid Częstochowa z Aluron CMC Warta Zawiercie było bezsprzecznie kluczowym momentem 21. kolejki PlusLigi. Wicemistrz Polski, Aluron CMC Warta Zawiercie, zaszczycił swoją obecnością halę w Częstochowie. Przed rozpoczęciem starcia było jasne, że mecz przyciągnie hordy kibiców. Na trybunach zebrało się około 4500 widzów, z czego ponad 500 deklarowało poparcie dla drużyny przyjezdnej.
Mecz częstochowsko-zawierciański, również znany jako Jurajskie derby, z pewnością dostarczał dużej dawki emocji. Chociaż w trzech poprzednich spotkaniach na poziomie PlusLigi, goście odnosili zwycięstwo za każdym razem bez utraty nawet jednego seta, wydawało się, że to właśnie teraz drużyna częstochowska ma szansę przełamać ten trend.
Wśród zawodników, którzy zasiliły szeregi drużyny przybyłej do Częstochowy znajdował się też Mateusz Bieniek, wychowanek podczęstochowskiego UKS-u Blachownia i późniejszy zawodnik Norwida. Jak zawsze w takich okazjach, na trybunach pojawiała się liczna grupa, składająca się z ponad 30 osób, będących przyjaciółmi „Bienia”.

Szkolenie dla bibliotekarzy: Ochrona danych i sztuczna inteligencja w praktyce
Nowe władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Zawierciu
Zablokowana droga w Zawierciu: naczepa w rowie powoduje utrudnienia
Finałowa gala tańca w MOK Zawiercie: emocje, pasja i talent na scenie
Gmina Kroczyce zyska 275 tys. zł na nową drogę w Lgotce
Martyna Tyszczak wyróżniona tytułem „Przyjaciel Rodziny 2026” za wsparcie społeczności
Jak przetrwać najgorętsze dni lata?
Bezpieczni seniorzy w Zawierciu: spotkanie z policją i strażą pożarną